Pomożemy Ci poczuć się lepiej - mentalnie, emocjonalnie i fizycznie.

Czerpiąc z nauki o ruchu leczymy kontuzje bez farmakoterapii;
opracowujemy ćwiczenia rehabilitacyjne, które przywrócą
Ci swobodę ruchu, siłę fizyczną i sprawność.

Fizjoterapia Life

Fizjoterapia & Wellness
szyte na miarę

Oferujemy dostosowane do indywidualnych potrzeb protokoły usprawniania opracowywane przez profesjonalny zespół fizjoterapeutów i lekarzy. Dzięki bliskiej współpracy zespołu Life Ortopedia i Life Fizjo mamy pewność, że przygotowany program doskonale spełni Twoje oczekiwania. Nie ma dwóch takich samych przypadków. Każdy pacjent jest wyjątkowy i zasługuje na indywidualne podejście.

Nasze holistyczne podejście rozpoczyna się od rozmowy wstępnej, dzięki której możemy zrozumieć Ciebie, stan Twojego zdrowia, styl życia i oczekiwania.

Podczas pierwszego spotkania oceniamy stan bieżący każdego Pacjenta – poziom nasilenia i umiejscowienie dolegliwości, ewaluujemy zakres ruchu oraz zbieramy informacje o dotychczasowym leczeniu i zabiegach fizjo- i fizykoterapeutycznych.

Nasz zespół szczegółowo omówi Twój przypadek. Zależy nam na ustaleniu kompletnej diagnozy i opracowaniu właściwej terapii.

Opracowujemy dostosowany do Twoich potrzeb protokół leczenia, wykorzystujący różnorodne techniki i narzędzia, które pomogą Ci w powrocie do sprawności.

Bierzemy się do pracy! Wdrożymy kompleksowy plan terapeutyczny realizowany w naszej Klinice oraz udostępnimy komplet narzędzi i wskazówek pozwalających na regularny trening w domu, co pozwoli przyspieszyć powrót do zdrowia.

Autorskie podejście mgr. Dariusza Straszewskiego i mgr. Marcina Plenzlera charakteryzuje bezpieczna, ale i szybka rekonwalescencja. Jest to możliwe dzięki bliskiej współpracy z naszym eksperckim zespołem ortopedów pod przewodnictwem dr. n. med. Roberta Śmigielskiego. Fizjoterapia nie będzie jednak skuteczna bez zaangażowania i samodyscypliny Pacjenta, dlatego na samym początku wspólnie ustalamy plan terapii.
Dariusz Straszewski

Fizjoterapeuta, coach zdrowia, instruktor i wykładowca z ponad 20-letnim doświadczeniem. Uznany „guru” w swoim zawodzie, z umiejętnościami potwierdzonymi licznymi certyfikatami. Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji bólowych kręgosłupa, jest twórcą autorskich metod terapeutycznych.

Oferuje fizjoterapię pooperacyjną, w przebiegu leczenia zachowawczego, terapię manualną, zabiegi regeneracyjne, kompleksową terapię bólu oraz programy ćwiczeń nastawionych na prewencję urazów.

Specjalizuje się w rozluźnianiu wzmożonego napięcia mięśniowego oraz redukcji bólu. Pracuje z najlepszymi sportowcami i wspiera ich w walce o medale olimpijskie oraz tytuły mistrzów świata.

Marcin Plenzler

Fizjoterapeuta posiadający szeroką wiedzę z dziedziny biomechaniki i anatomii człowieka. W pracy z Pacjentem kładzie szczególny nacisk na ustalenie przyczyn przeciążeń lub kontuzji. Jego holistyczne podejście opiera się na głębokim zrozumieniu tego jak anatomia i biomechanika poszczególnych struktur bezpośrednio wpływają na mechanizm urazu oraz jak ogromne mają one znaczenie w toku opracowywania protokołu fizjoterapii.

Specjalizuje się w kompleksowej fizjoterapii zachowawczej oraz pooperacyjnej, szczególnie w obrębie stawu kolanowego, ramiennego i skokowego. Prywatnie jest pasjonatem sportu, dzięki czemu buduje dobre relacje i osiąga świetne wyniki z światowej klasy zawodnikami, pomagając im w osiąganiu szczytowej formy.

Autorskie techniki

opracowane podczas wielu lat zdobywania doświadczenia i pracy z tysiącami Pacjentów:

Programy indywidualnej holistycznej rehabilitacji

Opracowujemy indywidualne programy fizjoterapeutyczne dopasowane do stanu Twojego zdrowia, potrzeb i celów, opierając się na olbrzymim doświadczeniu światowej klasy zespołu fizjoterapeutów oraz ich autorskich programach usprawniania. Oferujemy wyjątkowe, skuteczne i spersonalizowane podejście.

Zaufali nam najbardziej wymagający Pacjenci, w tym wiodący profesjonalni zawodnicy.

 
Twój spersonalizowany program będzie stanowił połączenie następujących technik i ćwiczeń:
Fizjoterapia ortopedyczna

Zabiegi i ćwiczenia mające na celu przyniesienie ulgi w bólu, a także pomoc w odzyskaniu sprawności w możliwie najkrótszym czasie po urazie, chorobie lub zabiegu chirurgicznym.

Fizjoterapia wspomaga krążenie, poprawia zakres ruchu, zmniejsza ból a tym samym redukuje potrzebę przyjmowania leków przeciwbólowych. Dobrze poprowadzona koryguje wzorzec ruchu i wzmacnia mięśnie oraz poprawia stabilizację tak, by zapobiegać kolejnym urazom. Stosowane techniki:

Rozciąganie, ćwiczenia i techniki wzmacniające mięśnie i poprawiające ich elastyczność, zakres ruchu w stawach oraz ogólną wydolność. Praca z małą motoryką, ćwiczenie zręczności, koordynacji oko-ręka, adaptacja ruchowa i ćwiczenia równowagi, które pomagają odzyskać zdolność wykonywania codziennych czynności.

Pielęgnacja blizn

Nasz zespół ortopedów niezwykle odpowiedzialnie i z dużą pieczołowitością podchodzi do szycia podczas zabiegów chirurgicznych. Fizjoterapeuci dbają o to, by wysiłek chirurga nie poszedł na marne. Stosowane przez nich techniki mobilizacji tkanek miękkich, drenaż limfatyczny i odpowiednio poprowadzony masaż zmniejszają szanse na rozejście się blizn a w połączeniu ze stosowaniem właściwych maści powstawanie bliznowca.

Terapia regeneracyjna i antystresowa

Holistyczne podejście do leczenia dolegliwości, które nie są wynikiem urazu ani zabiegu chirurgicznego, lecz wynikają z tempa naszego codziennego życia.

Połączenie różnych technik manualnych pomaga zredukować stres, zapobiegać i łagodzić bóle głowy (w tym również migreny), poprawić krążenie, a także pomaga przywrócić optymalne ciśnienie krwi i poprawić ogólną kondycję fizyczną.

W naszym podejściu wykorzystujemy również aromaterapię.

Kompleksowa terapia manualna

Specjalistyczne podejście, które jest połączeniem najskuteczniejszych technik fizjoterapeutycznych i osteopatycznych, dostosowanych indywidualnie do każdego Pacjenta. Podstawą kompleksowej terapii manualnej jest praca na powięzi (Fascial Manipulation wg Stecco), połączona z technikami manipulacji stawów (HVLA - forma mobilizacji i manipulacji stawowych bardzo skuteczna przy współistniejących zaburzeniach ruchomości w stawach np. kręgosłupa) oraz inne formy terapii manualnej.

Terapia powięziowa i trening powięzi

Powięź (tkanka łączna) jest obecna w całym ciele, otacza narządy wewnętrzne i nadaje im kształt oraz strukturę. Stanowi nasz największy organ przewyższający powierzchnią skórę.

To dzięki powięzi nasze mięśnie, więzadła i organy zachowują swój kształt. Również za jej sprawą mięśnie nie ocierają się o siebie nawzajem. Powięź poprawia naszą koordynację i utrzymuje ciało w stabilnej pozycji pionowej.

Manipulacja powięziowa (Fascial Manipulation wg Stecco) polega na terapii odpowiedniej sekwencji punktów (ponad 200 w naszym ciele), w których dochodzi do ograniczenia elastyczności powięzi. Rozluźnienie statycznych obszarów powięzi pozwala zredukować ból, poprawić ruchomość oraz zminimalizować wzmożone napięcie w ciele.

Terapia bólu

Terapię rozpoczynają działania mające na celu zrozumienie podłoża bólu, zarówno ostrego jak i przewlekłego, odczuwanego w stawach, mięśniach i tkankach miękkich. Dzięki tej wiedzy możemy skuteczniej pomóc Ci w radzeniu sobie z bólem na codzień i na dłuższą metę.

Bóle stawów, mięśni i nerwów najczęściej występują w okolicy szyi, barków, klatki piersiowej, pleców, bioder, miednicy i stawów kolanowych. Często towarzyszą im bóle głowy.

Łącząc zabiegi manualne, w tym masaż tkanek miękkich, akupunkturę, energiczne techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego, neurorefleksologię i reedukację mięśni poprzez ćwiczenia rozciągające, korekcyjne, budowanie świadomości postawy i elektrostymulację mięśni pomagamy pozbyć się bólu, napięcia i skurczy, a także przywrócić swobodę ruchu.

Zapobieganie urazom i schorzeniom

Profilaktyka zdrowotna jest niedoceniana. Dzięki proaktywnemu podejściu do poprawy ogólnego stanu zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego, zmniejszasz ryzyko urazów i chorób.

Coraz częściej prowadzimy siedzący tryb życia i mamy coraz bardziej szkodliwe nawyki żywieniowe, np. spożywamy większe ilości przetworzonej, konserwowanej żywności i nie jadamy o stałych porach. Utrzymanie odpowiedniej masy ciała ma kluczowe znaczenie w prewencji urazów. Za sprawą niewielkich zmian w naszych przyzwyczajeniach dotyczących stylu życia możemy osiągnąć znaczną poprawę stanu zdrowia i zapobiec wielu urazom.

Nasze podejście do prewencji urazów obejmuje ocenę sprawności i wprowadzenie odpowiednich zestawów ćwiczeń, uwzględniających serie wzmacniające i rozciągające mięśnie oraz techniki regeneracyjne połączone z programami żywienia zaprojektowanymi w celu poprawy samopoczucia.

Zdrowie kobiety

Przeprowadzamy diagnostykę i leczymy dolegliwości oraz ból, wzmacniamy mięśnie dna miednicy, rozwiązujemy problemy z nietrzymaniem moczu, wzmacniamy mięśnie brzucha, wspieramy w przygotowaniu do porodu i oferujemy wsparcie w powrocie do formy po połogu.

Co trzecia kobieta doświadcza bólu w okolicy miednicy lub dysfunkcji obręczy biodrowej związanej z bólem lub osłabieniem mięśni, co często wiąże się z nietrzymaniem moczu. Ta przypadłość może być skutkiem porodu bądź ewentualnych urazów spowodowanych przechodzeniem dziecka przez kanał rodny.

Ciężarne kobiety doświadczające bólu pleców lub obręczy biodrowej zakładają, że z upływem kolejnych miesięcy ciąży wszelkie dolegliwości bólowe mogą się tylko nasilać. Z kolei po rozwiązaniu sądzą, że nietrzymanie moczu przy kasłaniu i kichaniu stanowi normę. Tak wcale nie musi być!

Medyczny trening funkcjonalny

Wspólnie z naszym zespołem lekarzy pracujemy nad stopniową progresją sesji fizjoterapeutycznych i do tradycyjnego treningu skupionego na poprawie konkretnych parametrów. Opracowujemy dla Ciebie rozbudowany plan ćwiczeń, które pomogą Ci odzyskać siłę i poprawić wytrzymałość oraz wydolność w trakcie i po zakończeniu fizjoterapii prowadzonej ze względu na schorzenia, przebyte zabiegi chirurgicznej i inne dolegliwości.

Detoks stylu życia

Z pewnością słyszałaś/słyszałeś o detoksie polegającym na zmianie diety. A co powiesz na detoks stylu życia? Identyfikujemy niezdrowe nawyki i podpowiadamy jak skutecznie zmienić styl życia. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele dolegliwości wynika z niewłaściwego sposobu oddychania, spania, siadania, chodzenia, rozmowy, prowadzenia pojazdów, itp.

W ramach detoksu zachęcamy Cię również do regularnego usuwania nadmiaru niepotrzebnych rzeczy z Twojej głowy i otoczenia, m.in. z szafy, telefonu, biurka i komputera. Dobrym zwyczajem jest uwalnianie każdego roku przestrzeni na nową energię, wiedzę i możliwości poprzez pozbywanie się zbędnych już przedmiotów i rzeczy.

Terapia oddechowa

Z badań wynika, że prawie 90% osób wykorzystuje przy oddychaniu jedynie 30% pojemności swoich płuc. Ćwiczenia oddechowe wpływają korzystnie na stan zdrowia psychicznego, fizycznego i duchowego.

Wśród płynących z niej korzyści należy wymienić oczyszczanie się z toksyn, lepsze radzenie sobie z emocjami, redukcję stresu, poprawę funkcjonowania układu trawiennego, wyrównanie rytmu serca i rzadsze bóle głowy.

Praca zdalna – jak zadbać o siebie

Pandemia Covid-19 bezpowrotnie zmieniła naszą codzienność. Zredefiniowała pojęcie „normalności”, do którego musimy się dostosować. W przypadku wielu osób oznacza to, że normą stała się praca z domu. Oferujemy wsparcie w tworzeniu możliwie jak najbardziej ergonomicznej przestrzeni domowego biura oraz podpowiadamy jakie zwyczaje i zachowania warto wdrożyć, by Twój organizm po całym dniu pracy przed ekranem zachował sprawność. Wskażemy odpowiednie narzędzia i ćwiczenia, konieczne by zapewnić sobie poczucie komfortu i zmaksymalizować wydajność, przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka bólu pleców, głowy, nadwyrężenia wzroku, szyi i skurczów mięśni.

Poznaj nasz zaufany zespół fizjoterapeutów

Pełna lista oferowanych usług...

Umów się na wizytę u fizjoterapeuty