Nasze ciało ma niesamowitą zdolność do samoleczenia.

Wspierając regenerację zdrowych tkanek, terapia
komórkami macierzystymi wykorzystuje komórki
naturalnie występujące w naszym ciele do leczenia
urazów, a nawet niektórych schorzeń.

Terapia komórkami macierzystymi

"Medycyna regeneracyjna to bardzo obiecująca dziedzina w zakresie naprawy uszkodzonych tkanek i organów, a także przywracania funkcji przez pobudzanie zdolności regeneracyjnych organizmu."

Frese L, Dijkman PE, Hoerstrup SP. - Instytut Medycyny Regeneracyjnej (IREM), Uniwersytet w Zurychu, Zurych, Szwajcaria


"Możliwe, że komórki macierzyste zastąpią kiedyś leki."

Roger Pedersen, profesor medycyny regeneracyjnej i dyrektor Anne McLaren Laboratory for Regenerative Medicine na Uniwersytecie Cambridge


"Komórki macierzyste mogą odmienić nasze spojrzenie na zdrowie i medycynę."

Dr Peter H Diamandis, założyciel Singularity University


Mezenchymalne komórki macierzyste

Czym są i za co odpowiadają?

Są to multipotentne dojrzałe komórki macierzyste, które można pozyskać z wielu źródeł: tkanki tłuszczowej, sznura pępowinowego (galareta Whartona), szpiku kostnego lub krwi. Żadne inne komórki w ludzkim organizmie nie mają naturalnej zdolności do przekształcania się na inne typy komórek.

Jakie mają zastosowanie?

Z komórek macierzystych mogą wykształcić się konkretne typy komórek, które następnie mogą zostać wykorzystane do regeneracji i odbudowy uszkodzonych tkanek.

Komórki multipotencjalne

Samoodnawiające się komórki, które przez podział oraz możliwość różnicowania się na wiele typów wyspecjalizowanych komórek wspomagają proces regeneracji.

Komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej

Główną zaletą mezenchymalnych komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej Pacjenta jest łatwość w ich pozyskiwaniu. Można je wielokrotnie pobierać przy zastosowaniu małoinwazyjnych technik lub domnażać dzięki możliwością, które zapewniają banki komórek macierzystych.

Life Institute we współpracy z PBKM oferuje możliwość przechowywania komórek macierzystych w "banku" do późniejszego wykorzystania.

Komórki macierzyste z Galarety Whartona

Przez sznur pępowinowy przechodzi jedna żyła i dwie tętnice. Lepka, galaretowata substancja, otaczająca te istotne naczynia nazywana jest Galaretą Whartona. Komórki pochodzące z Galarety Whartona można wyodrębniać, hodować oraz indukować ich przemianę w dojrzałe typy komórek.

Komórki macierzyste z Galarety Whartona mogą być stosowane m.in. u starszych Pacjentów, których komórki autogenne (własne) mają ograniczony potencjał do namnażania i tworzenia kolonii m.in. w wyniku procesu starzenia się.


Nasi eksperci medyczni

skutecznie stosują i oceniają efekt terapeutyczny wykorzystanie komórek macierzystych w ortopedii od 2011 r.

Life Institute uzyskał zgodę

Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie na przeprowadzenie medycznego eksperymentu leczniczego (MEL), podczas którego zespół ortopedyczny Life stosuje terapię autogennymi (własnymi) mezenchymalnymi komórkami macierzystymi (MSC), pozyskiwanymi z tkanki tłuszczowej oraz komórkami allogennych (pochodzącymi od dawcy) ze sznura pępowinowego (galarety Whartona)

Jakość naszego zaawansowanego

produktu leczniczego z komórek macierzystych (ATMP) - zapewnia nasz partner strategiczny, Polski Bank Komórek Macierzystych (Grupa Famicord), który jest wiodącą instytucją zajmującą się pozyskiwaniem i bankowaniem komórek macierzystych w Europie.

Aby dowiedzieć się więcej o terapii komórkami macierzystymi, odwiedź stronę:

 

Zaawansowana terapia komórkami macierzystymi i jej zastosowanie w ortopedii

Terapia komórkami macierzystymi to najnowocześniejszy sposób leczenia wielu schorzeń ortopedycznych. Dzięki iniekcjom ATMP możliwe jest złagodzenie stanu zapalnego i uśmierzenie bólu, poprawa zakresu ruchu, skrócenie czas rekonwalescencji lub odsunięcie w czasie konieczności leczenia operacyjnego. W przypadkach, gdy Pacjent nie może zostać poddany operacji, terapia komórkami macierzystymi jest alternatywną metodą leczenia. Dzięki terapii komórkami macierzystymi Pacjenci mogą szybko wrócić do pracy, rekreacji i codziennego życia po urazach lub zabiegach operacyjnych.


Terapia komórkami macierzystymi:


 

Jeżeli masz pytania o możliwość zakwalifikowania się do terapii komórkami macierzystymi, skontaktuj się z nami