Pomożemy Ci poczuć się lepiej - mentalnie, emocjonalnie i fizycznie.
Czerpiąc z nauki o ruchu leczymy kontuzje bez farmakoterapii;
opracowujemy ćwiczenia rehabilitacyjne, które przywrócą
Ci swobodę ruchu, siłę fizyczną i sprawność.
Albatross
- najstarszy dziki ptak na świecie.
Fizjoterapia Life
Fizjoterapia & Wellness
szyte na miarę
Oferujemy dostosowane do indywidualnych potrzeb protokoły usprawniania opracowywane przez profesjonalny zespół fizjoterapeutów i lekarzy. Dzięki bliskiej współpracy zespołu Life Ortopedia i Life Fizjo mamy pewność, że przygotowany program doskonale spełni Twoje oczekiwania. Nie ma dwóch takich samych przypadków. Każdy pacjent jest wyjątkowy i zasługuje na indywidualne podejście.
Nasze holistyczne podejście rozpoczyna się od rozmowy wstępnej, dzięki której możemy zrozumieć Ciebie, stan Twojego zdrowia, styl życia i oczekiwania.
Podczas pierwszego spotkania oceniamy stan bieżący każdego Pacjenta – poziom nasilenia i umiejscowienie dolegliwości, ewaluujemy zakres ruchu oraz zbieramy informacje o dotychczasowym leczeniu i zabiegach fizjo- i fizykoterapeutycznych.
Nasz zespół szczegółowo omówi Twój przypadek. Zależy nam na ustaleniu kompletnej diagnozy i opracowaniu właściwej terapii.
Opracowujemy dostosowany do Twoich potrzeb protokół leczenia, wykorzystujący różnorodne techniki i narzędzia, które pomogą Ci w powrocie do sprawności.
Bierzemy się do pracy! Wdrożymy kompleksowy plan terapeutyczny realizowany w naszej Klinice oraz udostępnimy komplet narzędzi i wskazówek pozwalających na regularny trening w domu, co pozwoli przyspieszyć powrót do zdrowia.
Autorskie podejście mgr. Dariusza Straszewskiego i mgr. Marcina Plenzlera charakteryzuje bezpieczna, ale i szybka rekonwalescencja. Jest to możliwe dzięki bliskiej współpracy z naszym eksperckim zespołem ortopedów pod przewodnictwem dr. n. med. Roberta Śmigielskiego. Fizjoterapia nie będzie jednak skuteczna bez zaangażowania i samodyscypliny Pacjenta, dlatego na samym początku wspólnie ustalamy plan terapii.
Dariusz Straszewski
Fizjoterapeuta, coach zdrowia, instruktor i wykładowca z ponad 20-letnim doświadczeniem. Uznany „guru” w swoim zawodzie, z umiejętnościami potwierdzonymi licznymi certyfikatami. Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji bólowych kręgosłupa, jest twórcą autorskich metod terapeutycznych.
Oferuje fizjoterapię pooperacyjną, w przebiegu leczenia zachowawczego, terapię manualną, zabiegi regeneracyjne, kompleksową terapię bólu oraz programy ćwiczeń nastawionych na prewencję urazów.
Specjalizuje się w rozluźnianiu wzmożonego napięcia mięśniowego oraz redukcji bólu. Pracuje z najlepszymi sportowcami i wspiera ich w walce o medale olimpijskie oraz tytuły mistrzów świata.
Marcin Plenzler
Fizjoterapeuta posiadający szeroką wiedzę z dziedziny biomechaniki i anatomii człowieka. W pracy z Pacjentem kładzie szczególny nacisk na ustalenie przyczyn przeciążeń lub kontuzji. Jego holistyczne podejście opiera się na głębokim zrozumieniu tego jak anatomia i biomechanika poszczególnych struktur bezpośrednio wpływają na mechanizm urazu oraz jak ogromne mają one znaczenie w toku opracowywania protokołu fizjoterapii.
Specjalizuje się w kompleksowej fizjoterapii zachowawczej oraz pooperacyjnej, szczególnie w obrębie stawu kolanowego, ramiennego i skokowego. Prywatnie jest pasjonatem sportu, dzięki czemu buduje dobre relacje i osiąga świetne wyniki z światowej klasy zawodnikami, pomagając im w osiąganiu szczytowej formy.
Autorskie techniki
opracowane podczas wielu lat zdobywania doświadczenia i pracy z tysiącami Pacjentów:
Terapia kręgosłupa
Do czego służy?
Łagodzi przewlekłe bóle kręgosłupa (pleców i szyi). Pozwala zidentyfikować najbardziej prawdopodobne przyczyny bólu oraz zaproponować efektywne leczenie.
Na czym polega?
Składa się z pięcioetapowego procesu: określenia źródła bólu, redukcji dolegliwości, przywrócenia sprawności, powrotu do aktywności oraz wypracowaniu zachowań pozwalających przeciwdziałać nawrotom dolegliwości.
Kompleksowa terapia stawu kolanowego
Do czego służy?
Przynosi ulgę oraz pozwala na przywrócenie funkcji stawu kolanowego u Pacjentów z przewlekłym bólem, świeżą kontuzją czy po zabiegu operacyjnym. Kolano jest jednym z najistotniejszych stawów w ludzkim ciele z punktu widzenia lokomocji.
Na czym polega?
Wykorzystanie terapii manualnej i autorskich programów ćwiczeń by uwolnić się od bólu, wzmocnić mięśnie oraz poprawić zakres ruchu i funkcję stawu.
Terapia powięziowa
Do czego służy?
Poprawia ruchomość tkanek i zmniejsza ból spowodowany wzmożonym napięciem lub sztywnością w obrębie powięzi - cienkiej warstwy tkanki łącznej podtrzymującej i osłaniającej mięśnie.
Na czym polega?
Stosowanie technik powięziowych pozwalających na zapewnienie właściwej ruchomości pomiędzy tkankami. Pozwala to na przywrócenie im właściwego wzajemnego ułożenia, uwolnienie mięśni i umożliwienie łatwiejszego i bardziej efektywnego ruchu.
Programy indywidualnej holistycznej rehabilitacji
Opracowujemy indywidualne programy fizjoterapeutyczne dopasowane do stanu Twojego zdrowia, potrzeb i celów, opierając się na olbrzymim doświadczeniu światowej klasy zespołu fizjoterapeutów oraz ich autorskich programach usprawniania. Oferujemy wyjątkowe, skuteczne i spersonalizowane podejście.
Zaufali nam najbardziej wymagający Pacjenci, w tym wiodący profesjonalni zawodnicy.
Twój spersonalizowany program będzie stanowił połączenie następujących technik i ćwiczeń:
Fizjoterapia ortopedyczna
Zabiegi i ćwiczenia mające na celu przyniesienie ulgi w bólu, a także pomoc w odzyskaniu sprawności w możliwie najkrótszym czasie po urazie, chorobie lub zabiegu chirurgicznym.
Fizjoterapia wspomaga krążenie, poprawia zakres ruchu, zmniejsza ból a tym samym redukuje potrzebę przyjmowania leków przeciwbólowych. Dobrze poprowadzona koryguje wzorzec ruchu i wzmacnia mięśnie oraz poprawia stabilizację tak, by zapobiegać kolejnym urazom. Stosowane techniki:
Rozciąganie, ćwiczenia i techniki wzmacniające mięśnie i poprawiające ich elastyczność, zakres ruchu w stawach oraz ogólną wydolność. Praca z małą motoryką, ćwiczenie zręczności, koordynacji oko-ręka, adaptacja ruchowa i ćwiczenia równowagi, które pomagają odzyskać zdolność wykonywania codziennych czynności.
Pielęgnacja blizn
Nasz zespół ortopedów niezwykle odpowiedzialnie i z dużą pieczołowitością podchodzi do szycia podczas zabiegów chirurgicznych. Fizjoterapeuci dbają o to, by wysiłek chirurga nie poszedł na marne. Stosowane przez nich techniki mobilizacji tkanek miękkich, drenaż limfatyczny i odpowiednio poprowadzony masaż zmniejszają szanse na rozejście się blizn a w połączeniu ze stosowaniem właściwych maści powstawanie bliznowca.
Terapia regeneracyjna i antystresowa
Holistyczne podejście do leczenia dolegliwości, które nie są wynikiem urazu ani zabiegu chirurgicznego, lecz wynikają z tempa naszego codziennego życia.
Połączenie różnych technik manualnych pomaga zredukować stres, zapobiegać i łagodzić bóle głowy (w tym również migreny), poprawić krążenie, a także pomaga przywrócić optymalne ciśnienie krwi i poprawić ogólną kondycję fizyczną.
W naszym podejściu wykorzystujemy również aromaterapię.
Kompleksowa terapia manualna
Specjalistyczne podejście, które jest połączeniem najskuteczniejszych technik fizjoterapeutycznych i osteopatycznych, dostosowanych indywidualnie do każdego Pacjenta. Podstawą kompleksowej terapii manualnej jest praca na powięzi (Fascial Manipulation wg Stecco), połączona z technikami manipulacji stawów (HVLA - forma mobilizacji i manipulacji stawowych bardzo skuteczna przy współistniejących zaburzeniach ruchomości w stawach np. kręgosłupa) oraz inne formy terapii manualnej.
Terapia powięziowa i trening powięzi
Powięź (tkanka łączna) jest obecna w całym ciele, otacza narządy wewnętrzne i nadaje im kształt oraz strukturę. Stanowi nasz największy organ przewyższający powierzchnią skórę.
To dzięki powięzi nasze mięśnie, więzadła i organy zachowują swój kształt. Również za jej sprawą mięśnie nie ocierają się o siebie nawzajem. Powięź poprawia naszą koordynację i utrzymuje ciało w stabilnej pozycji pionowej.
Manipulacja powięziowa (Fascial Manipulation wg Stecco) polega na terapii odpowiedniej sekwencji punktów (ponad 200 w naszym ciele), w których dochodzi do ograniczenia elastyczności powięzi. Rozluźnienie statycznych obszarów powięzi pozwala zredukować ból, poprawić ruchomość oraz zminimalizować wzmożone napięcie w ciele.
Terapia bólu
Terapię rozpoczynają działania mające na celu zrozumienie podłoża bólu, zarówno ostrego jak i przewlekłego, odczuwanego w stawach, mięśniach i tkankach miękkich. Dzięki tej wiedzy możemy skuteczniej pomóc Ci w radzeniu sobie z bólem na codzień i na dłuższą metę.
Bóle stawów, mięśni i nerwów najczęściej występują w okolicy szyi, barków, klatki piersiowej, pleców, bioder, miednicy i stawów kolanowych. Często towarzyszą im bóle głowy.
Łącząc zabiegi manualne, w tym masaż tkanek miękkich, akupunkturę, energiczne techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego, neurorefleksologię i reedukację mięśni poprzez ćwiczenia rozciągające, korekcyjne, budowanie świadomości postawy i elektrostymulację mięśni pomagamy pozbyć się bólu, napięcia i skurczy, a także przywrócić swobodę ruchu.
Zapobieganie urazom i schorzeniom
Profilaktyka zdrowotna jest niedoceniana. Dzięki proaktywnemu podejściu do poprawy ogólnego stanu zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego, zmniejszasz ryzyko urazów i chorób.
Coraz częściej prowadzimy siedzący tryb życia i mamy coraz bardziej szkodliwe nawyki żywieniowe, np. spożywamy większe ilości przetworzonej, konserwowanej żywności i nie jadamy o stałych porach. Utrzymanie odpowiedniej masy ciała ma kluczowe znaczenie w prewencji urazów. Za sprawą niewielkich zmian w naszych przyzwyczajeniach dotyczących stylu życia możemy osiągnąć znaczną poprawę stanu zdrowia i zapobiec wielu urazom.
Nasze podejście do prewencji urazów obejmuje ocenę sprawności i wprowadzenie odpowiednich zestawów ćwiczeń, uwzględniających serie wzmacniające i rozciągające mięśnie oraz techniki regeneracyjne połączone z programami żywienia zaprojektowanymi w celu poprawy samopoczucia.
Zdrowie kobiety
Przeprowadzamy diagnostykę i leczymy dolegliwości oraz ból, wzmacniamy mięśnie dna miednicy, rozwiązujemy problemy z nietrzymaniem moczu, wzmacniamy mięśnie brzucha, wspieramy w przygotowaniu do porodu i oferujemy wsparcie w powrocie do formy po połogu.
Co trzecia kobieta doświadcza bólu w okolicy miednicy lub dysfunkcji obręczy biodrowej związanej z bólem lub osłabieniem mięśni, co często wiąże się z nietrzymaniem moczu. Ta przypadłość może być skutkiem porodu bądź ewentualnych urazów spowodowanych przechodzeniem dziecka przez kanał rodny.
Ciężarne kobiety doświadczające bólu pleców lub obręczy biodrowej zakładają, że z upływem kolejnych miesięcy ciąży wszelkie dolegliwości bólowe mogą się tylko nasilać. Z kolei po rozwiązaniu sądzą, że nietrzymanie moczu przy kasłaniu i kichaniu stanowi normę. Tak wcale nie musi być!
Medyczny trening funkcjonalny
Wspólnie z naszym zespołem lekarzy pracujemy nad stopniową progresją sesji fizjoterapeutycznych i do tradycyjnego treningu skupionego na poprawie konkretnych parametrów. Opracowujemy dla Ciebie rozbudowany plan ćwiczeń, które pomogą Ci odzyskać siłę i poprawić wytrzymałość oraz wydolność w trakcie i po zakończeniu fizjoterapii prowadzonej ze względu na schorzenia, przebyte zabiegi chirurgicznej i inne dolegliwości.
Detoks stylu życia
Z pewnością słyszałaś/słyszałeś o detoksie polegającym na zmianie diety. A co powiesz na detoks stylu życia? Identyfikujemy niezdrowe nawyki i podpowiadamy jak skutecznie zmienić styl życia. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele dolegliwości wynika z niewłaściwego sposobu oddychania, spania, siadania, chodzenia, rozmowy, prowadzenia pojazdów, itp.
W ramach detoksu zachęcamy Cię również do regularnego usuwania nadmiaru niepotrzebnych rzeczy z Twojej głowy i otoczenia, m.in. z szafy, telefonu, biurka i komputera. Dobrym zwyczajem jest uwalnianie każdego roku przestrzeni na nową energię, wiedzę i możliwości poprzez pozbywanie się zbędnych już przedmiotów i rzeczy.
Terapia oddechowa
Z badań wynika, że prawie 90% osób wykorzystuje przy oddychaniu jedynie 30% pojemności swoich płuc. Ćwiczenia oddechowe wpływają korzystnie na stan zdrowia psychicznego, fizycznego i duchowego.
Wśród płynących z niej korzyści należy wymienić oczyszczanie się z toksyn, lepsze radzenie sobie z emocjami, redukcję stresu, poprawę funkcjonowania układu trawiennego, wyrównanie rytmu serca i rzadsze bóle głowy.
Praca zdalna – jak zadbać o siebie
Pandemia Covid-19 bezpowrotnie zmieniła naszą codzienność. Zredefiniowała pojęcie „normalności”, do którego musimy się dostosować. W przypadku wielu osób oznacza to, że normą stała się praca z domu. Oferujemy wsparcie w tworzeniu możliwie jak najbardziej ergonomicznej przestrzeni domowego biura oraz podpowiadamy jakie zwyczaje i zachowania warto wdrożyć, by Twój organizm po całym dniu pracy przed ekranem zachował sprawność. Wskażemy odpowiednie narzędzia i ćwiczenia, konieczne by zapewnić sobie poczucie komfortu i zmaksymalizować wydajność, przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka bólu pleców, głowy, nadwyrężenia wzroku, szyi i skurczów mięśni.
Poznaj nasz zaufany zespół fizjoterapeutów
Dariusz Straszewski
Fizjoterapia, Coaching Zdrowia
Łódzki Uniwersytet Medyczny, Wydział Fizjoterapii
Czytaj więcej...Marcin Plenzler
Fizjoterapia / Diagnostyka Funkcjonalna
Warszawski Uniwersytet Medyczny; magister fizjoterapii, Wydział Nauk o Zdrowiu, certyfikowany ratownik medyczny
Czytaj więcej...Anna Plenzler
Fizjoterapia / Fizjoterapia dla kobiet
Warszawski Uniwersytet Medyczny; magister fizjoterapii, Wydział Nauk o Zdrowiu, certyfikowany ratownik medyczny
CZYTAJ WIĘCEJ...Magdalena Stawińska
Fizjoterapia, trening funkcjonalny
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Wydział Rehabilitacji
CZYTAJ WIĘCEJ...Aleksandra Kozłowska
Masaż Relaksacyjny
Specjalizuje się w Oligofrenopedagogice, Somatic Experiencing i Aromaterapii oraz Socjoterapii, w tym arteterapii.
Czytaj więcej...Kaja Piłatowicz
Fizjoterapia
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, magister Fizjoterapii, Wydział Rehabilitacji
Czytaj więcej...Dominik Wittich
Fizjoterapia
Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie, magister fizjoterapii
Czytaj więcej...Pełna lista oferowanych usług...
Umów się na wizytę u fizjoterapeuty