W przyszłości przeciętna długość życia wydłuży się do 100 lat.
Stanie się to regułą, a nie wyjątkiem.
Skoro możemy żyć dłużej, to powinniśmy zadać sobie pytanie,
co zrobić, żeby to życie upłynęło w zdrowiu.
Grzybek miodowy
- największa i najstarsza forma życia na Ziemi.
Zdrowie i Anti-Ageing
Żyjemy dłużej
W ciągu ostatnich 150 lat średnia długość życia regularnie wzrastała. Istotnymi czynnikami wpływającymi na ten proces oraz to jak się starzejemy są przede wszystkim nasze nastawienie do samych siebie i otaczającego nas świata oraz dbałość o stan zdrowia psychicznego i fizycznego.
W zdrowym ciele zdrowy duch.
Zdrowie, to nie tylko brak dolegliwości, to przede wszystkim dobra kondycja fizyczna i samopoczucie oraz dbałość o relacje z bliskimi.
Nie tylko genetyka
Tylko 22% kondycji zależy od genomu. Na pozostałe 73% wpływa styl życia, uwarunkowania społeczne i środowiskowe oraz jakość dostępnej opieki medycznej.
Epigenetyka jest wszędzie.
Epigenetyka to w jaki sposób zachowania i środowisko mogą wpływać Twój organizm. Twoja epigenetyka zmienia się w ciągu całego Twojego życia.
Eliminacja stanów zapalnych.
Przewlekły stan zapalny jest przyczyną wielu poważnych chorób również tych związanych z wiekiem. Właściwa dieta i poziom aktywności fizycznej pomagają zmniejszyć stan zapalny całego organizmu.
Po 40 roku życia ciało rozpoczyna prawdziwą podróż ku starzeniu się.
Od momentu narodzin rozpoczynamy proces ciągłego starzenia się. Przed 25. rokiem życia organizm ma większą zdolność regeneracji. Ludzkie ciało wykazuje objawy starzenia się na różnych etapach naszego życia. Wraz z upływem czasu nasz potencjał do regeneracji spada, dlatego musimy szczególne zadbać o stan zdrowia i samopoczucia stosując rozwiązania dostępne dzięki medycynie i technologii.
Z wiekiem spada potencjał do regeneracji.
Potencjał tkanek do samonaprawy spada z każdym kolejnym rokiem życia. Istnieją terapie oraz rozwiązania z zakresu medycyny regeneracyjnej, które mogą wspomóc bądź zastąpić naturalne procesy naprawcze.
Czy odpowiedź na długowieczność leży w epigenetyce?
Niezależnie od tego, czy badamy Niebieskie Strefy na całym świecie, czy też najnowsze osiągnięcia medycyny regeneracyjnej i stylu życia lub biogerontologii, podejście do długowieczności wymaga połączenia terapii poprawiających zdrowie i jakość życia.
Nie możesz zmienić swoich genów, ale możesz zmienić sposób, w jaki twoje ciało odczytuje i reaguje na bodźce z otaczającego Cię świata.
To jakich wyborów dokonujesz w kwestii diety, stylu życia, aktywności fizycznej, otoczenia w którym żyjesz, jak wyglądają Twoje relacji w domu i pracy – wszystko wpływa na Twój genom.
Niebieskie Strefy
Regiony, gdzie ludzie są szczęśliwsi, zdrowsi i żyją najdłużej na świecie.
Medycyna regeneracyjna
Zajmuje się badaniami nad lekami i substancjami, które mogą zapobiegać i odwracać starzenie się na poziomie komórkowym.
Biogerentologia
Zajmuje się badaniami nad przyczynami starzenia biologicznego oraz konsekwencjami starzenia się organizmów.
Epigenetyka
Odnosi się do zewnętrznych modyfikacji DNA, które „aktywują” bądź „dezaktywują” geny, nie zmieniając sekwencji DNA.
Zmiana ekspresji genów poprzez dietę i styl życia może zmienić sposób, w jaki geny są wykorzystywane w organizmie. To ma również wpływ na sposób, w jaki się starzejemy.
Sposoby na długie życie
Stosując się do poniższych wskazówek możesz płynąc na długość swojego życia.
Wspólnie działamy, aby włączyć dobre nawyki do Twojej codzienności.
Pełna lista oferowanych usług...
Umów się na wizytę