Ginekologia
i położnictwo
Warszawa Centrum

O GINEKOLOGII

"

"TWOJE ZDROWIE MA ZNACZENIE – dbanie o siebie nie jest egoistyczne, jest niezbędne dla Twojego dobrego samopoczucia, zarówno dla Ciebie, jak i dla tych, o których się troszczysz."

Kobiety często skupiają się na troszczeniu o innych kosztem siebie, ale ważne jest, by nie zapominać o własnym zdrowiu. Regularne badania profilaktyczne pomagają w wykrywaniu potencjalnych problemów i są kluczem do zapobiegania poważniejszym schorzeniom.

Zaufany ginekolog i regularne badania ginekologiczne są niezbędne dla zdrowia kobiet, umożliwiając monitorowanie stanu zdrowia oraz udzielanie porad na wszelkie pytania związane z opieką nad zdrowiem.

10 powodów,
dla których warto pójść do ginekologa

Co leczymy?

 • Zaburzenia miesiączkowania
 • Ciąża
 • Endometrioza
 • Menopauza
 • Pełen zakres dolegliwości kobiecych
 • Grzybiczne i bakteryjne zapalenie pochwy
 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
 • Zespół policystycznych jajników (PCOS)
 • Niepłodność
 • Choroby przenoszone drogą płciową

Obszary w których, możesz na nas liczyć

 • Ginekologia operacyjna

  Wykonujemy różne procedury i zabiegi ginekologiczne, takie jak laparoskopia, histeroskopia, usunięcie guzów i polipów, aby zapewnić naszym pacjentkom najlepszą opiekę i przywrócić ich zdrowie.

 • Uroginekologia

  Uroginekologia zajmuje się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem zaburzeniom układu moczowo-płciowego u kobiet, takim jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów miednicy, trudności w oddawaniu moczu czy infekcje dróg moczowych. W ramach uroginekologii stosujemy różne metody terapeutyczne, takie jak farmakoterapia, fizjoterapia lub zabiegi chirurgiczne, aby poprawić jakość życia naszych pacjentek.

 • Medycyna rozrodu

  Nasza specjalizacja obejmuje ochronę płodności, diagnozowanie i leczenie niepłodności oraz innych problemów z tym związanych. Według danych szacunkowych WHO niepłodność dotyka od 15% do 20% par w krajach uprzemysłowionych. Zajmujemy się również kwestiami związanymi z dojrzewaniem, menopauzą, antykoncepcją oraz niektórymi problemami seksualnymi, zapewniając kompleksową opiekę w tych obszarach.

 • Perinatologia

  Zajmujemy się opieką medyczną nad kobietami w ciąży oraz ich nienarodzonymi dziećmi, skupiając się na rozpoznawaniu i zarządzaniu wszelkimi problemami zdrowotnymi związanymi z ciążą i porodem. Jest to dziedzina położnictwa, która ma na celu zapewnienie jak najzdrowszego przebiegu ciąży i bezpieczeństwa zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

 • Endokrynologia

  Endokrynologia w ginekologii zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń hormonalnych u kobiet, które mogą mieć wpływ na ich układ rozrodczy oraz zdrowie ogólnie. Nasi endokrynolodzy-ginekolodzy monitorują i zrównoważają poziom hormonów, aby wspierać zdrową funkcję hormonalną i płodność naszych pacjentek.

 • Położnictwo

  Najwyższej klasy położne zapewniają naszym pacjentkom opiekę prenatalną i poporodową. Kompleksowa opieka medyczna w ciąży oraz po porodzie polega na wsparciu dla przyszłych mam, zdrowym przebiegu narodzin dziecka, jak i na kontroli procesów fizycznych i emocjonalnych zachodzących w ciele kobiety w czasie porodu i po nim.

 • Antykoncepcja

  Zajmujemy się udzielaniem praktycznych informacji na temat różnych form antykoncepcji, ich działania, zalet i wad. Działamy w ścisłej współpracy z pacjentkami, pomagając im znaleźć metodę antykoncepcji, która będzie najlepiej odpowiadała ich potrzebom i preferencjom.

 • Leczenie bólu

  Oferujemy wiele różnych terapii leczenia bólu w ginekologii. Opieramy się na wielu różnych metodach, mogą one obejmować farmakoterapię, fizjoterapię, jak na przykład terapia manualna lub ćwiczenia wzmacniające mięśnie miednicy, a także techniki relaksacyjne i psychoterapia, które mogą pomóc w zarządzaniu bólem i stresującymi emocjami związanymi z nim. Istnieją również metody chirurgiczne, takie jak laparoskopia, które mogą być stosowane w celu identyfikacji i leczenia przyczyn bólu ginekologicznego. Ostateczny wybór terapii zależy od indywidualnego przypadku i wymagań pacjentki.

Diagnostyka

USG

usg-ginekologiczne-life-medical-center-warszawa

Ginekologiczne

Pozwala na ocenę narządów wewnątrz miednicy. Może być używany do monitorowania macicy, pęcherza moczowego, pochwy, szyjki macicy, jajowodów i jajników w celu sprawdzenia nieprawidłowości.

urg-uroginekologiczne-life-medical-center-warszawa

Uroginekologiczne

USG dna miednicy pozwala ocenić budowę i funkcje pęcherza oraz cewki moczowej. Stosowane jest w diagnostyce zaburzeń układu moczowo-płciowego (problemów z oddawaniem/trzymaniem moczu oraz w przypadku obniżenia ścian pochwy).

usg-plodnosc-life-medical-center-warszawa

Płodności

Badanie USG pozwala ocenić strukturę jajników, jajowodów i macicy oraz grubość endometrium (błony śluzowej macicy). Badanie USG jest bardzo pomocnym, nieinwazyjnym narzędziem w diagnostyce niepłodności, a także m.in. monitorowaniu czynności jajników.

usg-prenatalne-life-medical-center-warszawa

Prenatalne

Pozwala na ocenę płodu, jego rozwoju, budowy anatomicznej, wielkości oraz funkcjonowania narządów wewnętrznych. Badanie pozwala także na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w rozwoju płodu, takich jak wady wrodzone, zwiększone ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu.

USG - TKANEK MIĘKKICH

usg-tarczycy-life-medical-center-warszawa

Tarczycy

USG tarczycy pozwala na ocenę wielkości tarczycy, budowy jej struktury, obecności zmian w obrębie gruczołu, takich jak guzy, torbiele czy węzły chłonne.

usg-piersi-life-medical-center-warszawa

Piersi

Wykonywane w celu oceny struktury i tkanek piersi oraz w celu identyfikacji potencjalnych zmian, takich jak guzki, torbiele lub inne nieprawidłowości, jest szczególnie istotne w celu wczesnego wykrywania raka piersi.

usg-jamy-brzusznej-life-medical-center-warszawa

Jamy brzusznej

USG jamy brzusznej służy do oceny narządów takich jak macica, jajniki i pęcherzyk żółciowy. Jest to bezpieczne, nieinwazyjne badanie pozwalające ocenić strukturę, wielkość i położenie tych narządów. Stosowane w ginekologii do diagnozowania schorzeń i monitorowania rozwoju ciąży.

Kolposkopia

Polega na ocenie stanu szyjki macicy przy użyciu specjalnego narzędzia zwieńczonego kolposkopem. Głównym celem kolposkopii jest wykrycie i ocena nieprawidłowości, takich jak zmiany przedrakowe, polipy, owrzodzenia lub zmiany związane z infekcjami. Kolposkopia jest szczególnie przydatna, gdy wynik badania cytologicznego jest nieprawidłowy lub stwierdzono obecność wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

kolposkopia-warszawa-cena-centrum
cytologia-warszawa-prywatnie-cena

Cytologia

Badanie cytologiczne jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości, w tym raka szyjki macicy, co umożliwia szybsze i skuteczniejsze leczenie oraz zapobiega rozwojowi chorób nowotworowych. Regularne wykonywanie badania cytologicznego zalecamy wszystkim naszym pacjentkom, w ramach rutynowej opieki ginekologicznej.

Histeroskopia

Głównym celem tego badania jest wykrycie oraz diagnostyka różnych nieprawidłowości, takich jak polipy, mięśniaki, zrosty, zmiany błony śluzowej macicy czy przewlekłe zapalenie. Histeroskopia może być również stosowana w celu pobrania próbek tkanki (biopsji) lub przeprowadzenia innych procedur terapeutycznych, takich jak usunięcie polipów czy mięśniaków. To bezpieczne i precyzyjne narzędzie, które pomaga w postawieniu dokładnej diagnozy i zaplanowaniu odpowiedniego leczenia.

Histeroskopia-warszawa-cena-prywatnie
biopsja-endometrium-warszawa-prywatnie-cena

Biopsja endometrium

Badanie to, może być wykonywane w ginekologii z kilku powodów. W przypadkach nieprawidłowego krwawienia z macicy, podejrzenia nieprawidłowości endometrium (takich jak hiperplazja, polipy, nowotwory) lub trudności z zajściem w ciążę. Poprzez analizę tkanki pod mikroskopem, można wykryć zmiany nowotworowe, stan zapalny lub inne patologiczne zmiany endometrium. Wynik badania może pomóc w wyborze odpowiedniego leczenia, decyzji o dalszych interwencjach lub monitorowaniu zdrowia macicy.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA

Fizjoterapia uroginekologiczna to specjalistyczna forma terapii fizycznej, która skupia się na leczeniu i rehabilitacji zaburzeń związanych z układem miednicy małej u kobiet.

Polega na wykorzystaniu różnych technik i ćwiczeń fizycznych, takich jak terapia manualna, trening mięśni dna miednicy, biofeedback i elektrostymulacja, w celu poprawy funkcji i jakości życia pacjentek.

Korzyści:

 • poprawa jakości życia poprzez zwiększenie kontroli nad pęcherzem moczowym,
 • zmniejszenie bólu miednicy
 • poprawa funkcji seksualnych,
 • poprawa ogólnej kondycji mięśniowej i zdrowia miednicy.

Ponadto, fizjoterapia ginekologiczna może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia dalszych problemów i schorzeń związanych z narządami miednicy.

W Life Medical Center pracują fizjoterapeuci kobiet, mający odpowiednie doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. Wiemy, że każdy przypadek jest indywidualny, więc techniki i metody fizjoterapii ginekologicznej dobieramy w zależności od konkretnej sytuacji i potrzeb naszych pacjentek.

Dla kogo?

Fizjoterapia uroginekologiczna jest skierowana do kobiet, które mają problemy z układem moczowo-płciowym, takie jak nietrzymanie moczu, ból podczas stosunku, ból miednicy, skurcze mięśni dna miednicy, dysfunkcje mięśniowe po porodzie czy przed i po operacjach ginekologicznych.

Pomoc tej terapii może być również zwrócona do kobiet w ciąży w celu poprawy mięśni dna miednicy i zmniejszenia ryzyka wystąpienia problemów po porodzie.

fizjoterapia-ginekologiczna-life-medical-center-warszawa
 • Fizjoterapia w ciąży

  W czasie ciąży zachodzi szereg zmian w organizmie kobiety, aby dostosować się do nowo tworzącego się życia. Czasami może to prowadzić do drobnych zaburzeń równowagi, bólów itp., zwykle w obszarach pleców, miednicy i nóg. Specjalista fizjoterapii może wiele zrobić, aby złagodzić te dolegliwości u przyszłych mam.

 • Rekonwalescencja po porodzie

  Po porodzie ciało matki musi jak najszybciej i najlepiej się zregenerować. Mogą wystąpić następstwa fizyczne zarówno z powodu ciąży, jak i porodu, które mogą wpłynąć na ścianę brzuszną, kręgosłup, miednicę, mięśnie i narządy dna miednicy.

  Niestety, powrót do normalności, który zwykle jest przeprowadzany poprzez konwencjonalne ćwiczenia w siłowni, które tworzą zbyt dużą napięcie brzucha, prowadzi do powstawania patologii, takich jak opadanie narządów, nietrzymanie moczu, ból kości ogonowej, nieprawidłowe gojenie się krocza po nacięciu krocza lub cesarskiego cięcia.

 • Nietrzymanie moczu

  Jedną z najczęstszych dysfunkcji u kobiet jest nietrzymanie moczu, które może wynikać z wielu przyczyn. Wśród nich można wyróżnić złą regenerację po porodzie, złe codzienne nawyki, nadmierny przyrost wagi w czasie ciąży, bardzo długi lub krótki poród oraz menopauzę.

 • Leczenie zaburzeń seksualnych

  Mięśnie miednicy odgrywają fundamentalną rolę w życiu seksualnym każdej kobiety. Niektóre problemy seksualne, takie jak m.in. anorgazmia, dyspareunia, waginizm, wulwodynia, mogą być leczone za pomocą fizjoterapii, ponieważ mają one podłoże fizyczne.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA ZAJMUJE SIĘ:

 • Leczeniem problemów z pęcherzem i jelitami
 • Wsparciem w czasie ciąży i przy powikłaniach poporodowych
 • Bólem miednicy podczas i po ciąży
 • Zejściem narządów
 • Bólem krocza
 • Zaparciami
 • Ulgą w bolesnym seksie i bólem sromu
fizjoterapia-ginekologiczna-life-medical-center-warszawa

Interdyscyplinarne podejście

Nasi ginekolodzy wykorzystują holistyczne podejście, współpracując z innymi specjalistami medycznymi, aby zapewnić Ci kompleksową opiekę zdrowotną.

Dzięki temu możemy skutecznie i szybko zdiagnozować Twoje problemy, opracować jasny plan leczenia oraz zapewnić optymalną opiekę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Umów się na konsultację

 1. Wybierz specjalizację
 2. Wybierz lekarza (opcjonalnie)
 3. Zarezerwuj wygodny termin
Life Institute